Studánka

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Jindřichův Hradec 

 

GPS souřadnice: 49.0836639N, 15.2674056E

 

Studánku naleznete zde: https://mapy.cz/s/derupupara

 

Dnes vás zavedu ke studánce ukryté v hlubokých lesích České Kanady.

Tlapkal jsem loukou mezi lesy. Z oblohy na mne shlížel kamarád Puňťa a svými paprsky mi zahříval kožíšek. Co chvilku mne ovanul i vlahý větřík, který věštil blížící se podzim. Tlapkal jsem nádhernou přírodou, užíval jsem si chvíli tady a teď a cesta mi šla krásně od tlapek.

Protlapkal jsem napříč loukou, prosvištěl se pod stromy. Obsvištěl jsem samotu a než jsem se nadál, už jsem svištěl hlubokým lesem ve stínu vysokých stromů. Co chvilku jsem se prosvištěl po pěšince do hlubin lesa. Co chvilku jsem se se vrátil na měkoučkou lesní cestu a po boku člobrdice tlapkal jsem pomalu kupředu.

Tlapkal jsem hlubokým lesem, užíval jsem si chvíli tady a teď a kochal jsem se přírodou. Merčil jsem vysoké stromy, merčil jsem mladé rozčepýřené stromky, merčil jsem i koberce mechu a borůvčí. Občas jsem zmerčil balvan, občas jsem zmerčil pařez, ale jen jednou jsem zmerčil něco, co mne donutilo změnit směr.

Spokojeně jsem si tlapkal lesní cestou, když se po mé pravé tlapce daleko za stromy objevila kamenná zídka. Jen co jsem zídku zmerčil, napnul jsem všechny smysly a z dálky jsem pozoroval zídku a přemýšlel jsem, k čemu asi zídka slouží. Očadla nemerčila na zídce nic zvláštního. Famfrňák navětřil svěží vůni, ale u té jsem si myslel, že s kamennou zídkou nemá pranic společného. Jen ušadla zaslechla zurčení vodičky z míst, kde pod vysokými stromy stála kamenná zídka. 

Jen co ušadla zaslechla zurčení vodičky, tlapky se daly do pohybu a nesly mne k tajemné zídce. Netlapkal jsem dlouho, když jsem se přistihl jak svištím hlubokým lesem slalom mezi stromy a od tlapek mi odlétá jehličí.

Usvištěl jsem několik rychlých kroků, skočil jsem pár dlouhých skoků, skočil jsem i jeden vysoký skok. Najednou jsem stál na zídce a pozoroval jsem, jak ze zídky vytéká pramen průzračné vodičky a kamenným korytem teče dál do hloubi lesa.

To vám štěknu kamarádi, že objevím studánku s vydatným pramenem, to mi při pohledu na zídku opravdu neštěklo. Ale bylo to tak. Objevil jsem studánku se spoustou chutné a osvěžující vodičky a ne tajemnou zídku, která do hlubokého lesa vůbec nezapadala.Tip na ubytování


Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím hotel Landštejnský dvůr. Podle recenzí má sice špatné hodnocení, na čem se však zakládá, to je mi dodnes záhadou. V restauraci vaří prima bašty, z pokoje jsem měl výhled na hrad. Chlupáči jsou v hotelu vítáni a dostane se jim pozornosti jako málokde. A co se obsluhy týče, splnila mne i člobrdici každé přání. Takže za mne super pobyt.